Nie tylko przydrożne latarnie i urzędy w Świdnicy zostały udekorowane biało-czerwoną flagą. Symbol Polski coraz chętniej w swoich oknach i na samochodach umieszczają także mieszkańcy Świdnicy.
Biało-czerwona pojawiła się w oknach i na balkonach z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Flagi Narodowej i jutrzejszego Narodowego Święta Konstytucji.
Obok polskiej flagi pojawiła się także europejska. Wczoraj przypadła 15 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński


![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)







