Rozważali męczeństwo i śmierć Jezusa. Wierni Kościoła katolickiego przeszli ulicami Świdnicy w Drodze Krzyżowej. Modlitwę poprowadził biskup świdnicki Ignacy Dec.
Droga Krzyżowa rozpoczęła się w piątkowy wieczór w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej. Wierni wraz z duchowieństwem przeszli przez Rynek na plac św. Jana Pawła II.
Droga Krzyżowa stanowi nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa do śmierci i złożenia go do grobu. Tradycja jej odprawiania powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników, zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku.
/opr. red., materiały wikipedia/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński






![Pożar w lokalu usługowym na Grodzkiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Grodzka-pozar-2026.04.02-1-100x75.jpg)
![Służba Celno-Skarbowa zlikwidowała salony gier w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Walbrzyska-akcja-sluzby-celno-skarbowej-2026.04.01-5-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)