Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wraz z rodzicami przekazali paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Nowym Siodle, w których znalazły się książki, puzzle, pluszaki, plecaki, klocki konstrukcyjne, ubrania, artykuły papiernicze i słodkie niespodzianki.
– Jest to już kolejny raz, kiedy mamy okazję wywołać uśmiech na twarzach innych dzieci. Reakcja ze strony społeczności szkolnej była ogromna, a ilość przyniesionych darów jeszcze większa – mówią inicjatorki akcji.
Pedagog szkolny – Dominika Dobosz wraz z psychologiem – Anną Migas stworzyły 60 paczek dla dzieci, które 24 grudnia 2018 roku zawiozły i wręczyły Dyrektor Domu Dziecka w Nowym Siodle. Tegoroczna zbiórka została zorganizowana w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ”Razem na Święta”.
/UG Świdnica, opr. mn/






![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Trybunalska-1-100x75.jpg)
![Jaroszów. Pożar butli gazowej w budynku mieszkalnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Jaroszow-pozar-butli-gazowej-2026.05.30-0-100x75.jpg)

