Strona główna Sport Pływanie Worek medali naszych mastersów

Worek medali naszych mastersów

0

Ze świetnej strony podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii masters zaprezentowali się sportowcy Rekina Świebodzice. Impreza rozgrywana w Olsztynie przyniosła nam wiele radości.

Kadra świebodzickiego klubu liczyła 6 osób, a na pływalni zaprezentowali się: Karol Żemier, Alfred Żemier, Veronica Campbell-Żemier, Marek Stuczyński, Karolina Jahnz i Aleksandra Hebel. – Mimo tak skromnej reprezentacji nasz udział w mistrzostwach należy uznać za udany, gdyż zostały poprawione nie tylko rekordy życiowe! Zawodnicy łącznie zdobyli 32 medale, z czego: 13 złotych, 13 srebrnych oraz 6 brązowych. W drużynowej końcowej klasyfikacji medalowej dało nam to wysokie 9. miejsce na 81 startujących klubów – mówi szczęśliwy Krzysztof Winiarczyk z Rekina Świebodzice.

Medale zdobywali:

Karol Żemier – nasz multimedalista zajął drugie miejsce pod względem ilości „krążków”
– złoto: 50 m styl dowolny, 50 m styl grzbietowy, 100 m styl grzbietowy, 200 m styl grzbietowy, 50 m styl motylkowy, 100 m styl motylkowy, 200 m styl zmienny