Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce świdnickiej policji. Zatrzymany przez nich mężczyzna miał ponad 1,5 promila.
Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
– Przykładem takiego zachowania jest 61-latek, który kierował samochodem osobowym marki Mercedes będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Teraz za swój czyn odpowie karnie. – W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – wylicza rzecznik policji.
/KPP Świdnica, opr. mn/









![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)