Od dzisiaj wraca ruch przez centralne skrzyżowanie na placu św. Małgorzaty. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą się oswoić z wprowadzoną w tym miejscu sygnalizacją świetlną. Komunikacja na placu w porównaniu do pierwotnej, sprzed remontu, nie została zasadniczo zmieniona. Przejazd po drogach okalających główne skrzyżowanie jest w każdym miejscu jednokierunkowy. Jednak na razie tylko w poniedziałek będzie można sprawdzić, jak funkcjonuje zarówno ruch, jak i parkowanie. W związku z Kongresem Regionów od wtorku kolejna zmiana, tym razem dotycząca postoju. Ograniczenia nie dotyczą wyłącznie placu św. Małgorzaty.
W dniach 10-12 maja 2011 r. nastąpią utrudnienia w parkowaniu samochodów. Zakaz parkowania zostanie wprowadzony:
- ul. M. Konopnickiej od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ulicą Bohaterów Getta obustronnie;
- ul. Franciszkańska do skrzyżowania z ul. Siostrzaną;
- ul. K. Pułaskiego do skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta
- ul. Długa do skrzyżowania z ulicą Trybunalską
- przed Sądem Okręgowym – pl. Grunwaldzki.
[photospace]

![Kiedy zakończą się prace na ul. Westerplatte? DSDiK podaje termin [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/ul.-Westerplatte-remont-luty-2025-11-238x178.jpg)




![Chuligański „rajd” w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/auto2-100x75.jpg)



![Pączki królowały na zdjęciach Czytelników. Kto otrzymał słodkie nagrody? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/kadr_-fot.-Paula-Lucyk-100x75.jpg)