W rozegranych w Pęgowie II Mistrzostwach Polski Amatorów w szachach błyskawicznych świetnie zaprezentował się zawodnik klubu GLKS Goniec Żarów Damian Daniel. Nasz szachista został mistrzem Polski amatorów w blitzu.
Zwycięstwo Damiana było bezapelacyjne, kolejną osobę w klasyfikacji końcowej wyprzedził aż o 1,5 pkt. Warto odnotować, że nasz zawodnik od 5 rundy aż do końca turnieju grał na pierwszej szachownicy, nie dając się nikomu pokonać w dwumeczu. Łącznie aż siedmiu przeciwników pokonał w stosunku 2:0, a tylko z czterema osobami zanotował wynik remisowy 1:1. W zawodach wystąpiła także nowa zawodniczka klubu Klara Czaplewska, która zajęła 49. miejsce (6. w kategorii kobiet).

![Szykują się do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki [POD NASZYM PATRONATEM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/turniej-siatkowka-22-listopada-2025-2-238x178.jpg)


![Niebezpieczny manewr na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/wyprzedzanie-100x75.jpg)

![Wierzba wbiła się w dach domu. Strażacy pracują po nocnej burzy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/po-burzy-Jagodnik-straz-pozarna-20-sierpnia-2026-2-100x75.jpg)
![Azotowa „mgła” na ul. Towarowej w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/azot-100x75.jpg)


