Pogadanką na temat noszenia i pielęgnacji dzieci rozpoczął się III Świdnicki Tydzień Bliskości. Dziś jeszcze przed paniami kobiece rozmowy o porodzie. Na niektóre punkty programu pięciodniowego cyklu bezpłatnych warsztatów, wykładów i spotkań dla rodziców są jeszcze wolne miejsca. By dołączyć do wydarzenia należy wysłać zgłoszenie do Stowarzyszenia „Mamy co kochamy”.
Jak nosić niemowlaka, a jak tego nie robić? Jak podnosić dziecko, aby nie utrwalać mu noworodkowych odruchów? Jak sprawić, żeby kolki nie były tak bardzo męczące – na te i inne pytania młode mamy ze Świdnicy i okolic poznały odpowiedzi podczas pierwszego spotkania w ramach III Świdnickiego Tygodnia Bliskości. Odpowiadała i wyjaśniała Monika Kalitka, członkini stowarzyszenia, jedna z pomysłodawczyń imprezy i doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

– Tydzień Bliskości to przede wszystkim noszenie w chustach, ale staramy się, żeby było to coś więcej. Mamy coś dla kobiet w ciąży, rodziców noworodków i niemowlaków, dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych, a także dla rodziców dzieci szkolnych i nastolatków. Co więcej na zajęcia Szkoły dla Rodziców i warsztaty o empatii mogą przyjść nawet dziadkowie – mówi Monika Kalitka.

III Świdnicki Tydzień Bliskości to cykl warsztatów, wykładów i spotkań dla rodziców, które odbywają się w sali 001 Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ul. Długiej 33. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy na adres – [email protected]. – Mamy jeszcze wolne miejsca na środowy wykład Katarzyny Szymko-Kawalec „O teorii uczenia się muzyki E. E. Gorodna, czwartkowe spotkanie ze stomatologiem Pauliną Drozdowską i piątkowe warsztaty z empatycznej komunikacji „Szakal i żyrafa w komunikacji” Marty Marks – mówi Monika Adamczyk, sekretarz stowarzyszenia.
Program III Świdnickiego Tygodnia Bliskości:
2 października, poniedziałek
godz. 17.00-19.00 – Kiedy rodzi się miłość? …czyli kobiece rozmowy o porodzie – Adela Białoboki-Chylińska, położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny
3 października, wtorek
godz. 9.30-12.00 – Warsztaty chustowe – Monika Kalitka, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie ClauWi®
godz. 16.30-18.30 – Granice w relacji dorosły-dziecko – warsztaty – Szkoła dla Rodziców
4 października, środa
godz. 10.00-10.30 – Zajęcia umuzykalniające dla maluszków – grupa 0 do 3 roku życia – Muzaza
godz. 10.45-11.15 – Zajęcia umuzykalniające dla maluszków – grupa 2 do 4 roku życia – Muzaza
godz. 17.00-18.00 – O teorii uczenia się muzyki E. E. Gorodna – wykład Katarzyny Szymko-Kawalec
5 października, czwartek
godz.10.00-10.45 – Opieka stomatologiczna nad kobietą w ciąży i małym dzieckiem – spotkanie ze stomatologiem – lek. stom. Pauliną Drozdowską
godz. 11.00-13.00 – Dietoterapia w żywieniu kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią – Małgorzata Czerwińska, certyfikowany doradca żywieniowy i studentka naturoterapii
godz. 16.30-18.30 – Masaż Shantala – warsztaty – Agnieszka Rogaczewska, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala dla niemowląt oraz Shantala Bodytouch dla dorosłych
6 października, piątek
godz. 9.30-12.00 – Warsztaty chustowe – Monika Kalitka, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie ClauWi®
godz. 13.00-15.00 – Szakal i żyrafa w komunikacji – warsztaty z empatycznej komunikacji – Marta Marks, trenerka komunikacji opartej na empatii
godz. 16.00-18.00 – Szakal i żyrafa w komunikacji – warsztaty z empatycznej komunikacji – Marta Marks, trenerka komunikacji opartej na empatii
/Stowarzyszenie „Mamy co kochamy”/

![Już 80 lat kształcą młodych muzyków i tworzą wspólnotę artystyczną. Wspomnienia, wzruszenia i podziękowania na jubileuszu Szkoły Muzycznej w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page_jubileusz-80-lecia-Szkoly-Muzycznej-w-Swidnicy-238x178.jpg)
![Przedszkolaki ze „Słoneczka” uczciły Dzień Niepodległości [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/swieto-niepodleglosci-przedszkole-Sloneczko-2025-7-238x178.jpeg)


![Zderzenie dwóch aut na Westerplatte [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Westerplatte-wypadek-2025.11.06-5-100x75.jpg)
![Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG-20251105-WA0020-100x75.jpg)


![Kabaret Paranienormalni już 8 listopada wystąpi w Świdnicy. Artyści pokażą nowy program „Ostre Cięcie” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)