Najpierw na pomoc ruszyli plażowicze, później działania podjęli strażacy i nurkowie. Od około 20.00 trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Mietkowskim przy plaży w Borzygniewie. 19-letni mężczyzna spadł z materaca do wody i nie wypłynął na powierzchnię.
Plaża jest celem weekendowych wyjazdów także mieszkańców Świdnicy. – Przyjechałem po żonę, kiedy z wody zaczęły dochodzić wołania o pomoc – opowiada świdniczanin, pan Sławomir. Jak się okazało, o ratunek prosili trzej młodzi mężczyźni. Ich kolega, z którym wspólnie na materacu pływali po zalewie, zsunął się do wody i nie wypłynął na powierzchnię. – Mówili, że nie umiał pływać – dodaje świdniczanin. Około 10 osób próbowało nurkować i szukać 19-latka pod wodą, ale bez skutku. – Woda jest bardzo mętna i zielona, poza tym w tym miejscu jest około 4 m głębokości – mówi pan Sławomir.
Jak informuje oficer prasowy KWP we Wrocławiu, na miejscu trwa akcja poszukiwawcza.
Aktualizacja: Około północy strażacy odnaleźli w wodzie ciało 19-latka. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.
/asz/
Za CYNK! i zdjęcia dziękujemy panu Sławomirowi.




![Świąteczny bój dla świdnickiej Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/mecz-Polonia-Swidnica_-_LKS-Bystrzyca-Gorna-2026.04.04-38-238x178.jpg)





![Pożar w lokalu usługowym na Grodzkiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Grodzka-pozar-2026.04.02-1-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)