Już po raz 24-ty z inicjatywy Artura Janickiego świdniczanie mają okazję uczestniczyć w spotkaniach z jazzem w najlepszym wydaniu. Kolejnym gościem Nocy Jazzowy był Mike Parker’s Trio Theory.
Liderem tej amerykańskiej grupy jest wybitny nowojorski kontrabasista i kompozytor – Mike Parker – wspomagany przez utalentowanego perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do Amerykanów dołączył na scenie polski saksofonista tenorowy – Sławek Pezda. Muzycy stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Mike’a Parkera w kwintecie „Unified Theory”, pełną energii i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie jest wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru.
Zdjęcia Anna Pawłowska




























![6 zespołów zagrało na świdnickiej scenie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/small_otwarta-scena-The-Splithead-Empathy-LunaThief-HeadWitch-The-Przekreslony-Inversia-foto-Marcin-Trzpiot-49-238x178.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-238x178.jpg)
![Senator i były marszałek Senatu Tomasz Grodzki w Świdnicy. Przyjechał z sensacyjną nowością [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Tomasz-Grodzki-w-Swidnicy-24-04-26-15-238x178.jpg)



![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)