ŚKPR Świdnica zdobył Poznań

0

Dzięki wygranej w Poznaniu zawodnicy ŚKPR Świdnica dalej liczą się w grze o baraże. Niespodziewanie punkty w Obornikach Śląskich zgubiła Żagiew Dzierżoniów. W Poznaniu na 12 sekund przed końcem meczu słupek uratował naszą drużynę przed remisem. Tym samym poznaniakom nie udało się wygrać trzynastego z rzędu spotkania we własnej hali. Świdniczanie zajmują 4 miejsce, do drugiej drużyny tracą 2 punkty.

Pierwsza połowa meczu to bardzo dobra gra podopiecznych trenera Mistaka, który zaskoczył wszystkich wystawiając na pozycji kołowego Stanisława Makowiejewa (na zdjęciu). Bardzo dobrze w bramce spisywał się Marcin Schodowski. Pierwszą połowę zawodnicy ŚKPR Świdnica wygrali różnicą trzech bramek. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Szybko odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. Jednak końcówka należała do świdniczan, którzy wygrali 19 : 20.

MKS Poznań – ŚKPR Świdnica 19:20 (9:12)

ŚKPR: Schodowski, Olichwer – Rutkowski (5), Kłos (5), Herudziński (4), Bąk (3), Kaczmarczyk (1), Makowiejew (1), Piędziak (1), Gnysiński, Mrugas, P. Kijek, Rogaczewski, Juściński