Mistrzostwa ratowników w Świdnicy

  4

  Świdnickie Pogotowie Ratunkowe będzie gospodarzem VII Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. Udział wezmą załogi z całego Dolnego Śląska, można się także spodziewać gości z dalszych zakątków Polski. Zawody zaplanowano na 2, 3 i 4 czerwca tego roku.

  Jakie zadania zostaną postawione przed ekipami, jest tajemnicą. Na tym polegają zmagania, by ratownicy znaleźli się dokładnie w takich sytuacjach, jak na co dzień, czyli niespodziewanych i wymagających błyskawicznej decyzji. 3 zadania zostaną przeprowadzone w Świdnicy, 1 nad wypełnioną wodą dawną żwirownią w Jaworzynie Śląskiej.

  Zawodom towarzyszą liczne obostrzenia. Przede wszystkim karetki nie mogą sparaliżować normalnego ruchu w mieście, na sygnałach będą mogły jechać wyłącznie na polecenie organizatorów. Za złamanie regulaminu grozi dyskwalifikacja.

  Obok pokazowych akcji zaplanowano także wykłady.  Hanna Marczyńska, ordynator Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Regionalnego Szpitala Latawiec będzie mówić o  „Wczesnych objawach neurologicznych udarów i krwiaków mózgu w diagnostyce zespołu ratunkowego”, natomiast  Zbigniew Kaczmarczyk NZOZ „Medyk”  wygłosi prelekcje zatytułowaną „Nagłe zatrzymanie krążenia w procedurach zespołu paramedycznego”.

  asz

  Poprzedni artykułWodecki i zdrowie na Dzień Kobiet
  Następny artykułŚKPR Świdnica zdobył Poznań