Wspólne przeżywanie zimy, gry i zabawy w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży – tak spędza ten tydzień 30 dzieci z domów dziecka w ramach polsko-niemieckich warsztatów „Wesoła zima”. Dzieci pochodzą z ośrodków w Bystrzycy Górnej oraz z SALUS GmbH, Kinder- und Jugendheim z Niemiec.
Podczas pobytu uczestnicy poznają w zimowej aurze okolice Krzyżowej oraz jej historię. Na wspólnych warsztatach organizatorzy projektu wprowadzają dzieci poprzez gry i konkursy w tematykę Europy i związane z nią zagadnienia. Uczestnicy projektu mają również możliwość wykazać się artystycznie – podczas kreatywnych warsztatów tworzą własne dzieła według swojej wyobraźni. Program „Wesołej zimy” wzbogacą ponadto wycieczka do Rogoźnicy, wycieczka przez śnieg, wieczory filmowe, zajęcia sportowe oraz wspólne dyskoteki.
Organizator projektu: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego ze wsparciem finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Marta Żmigrodzka
Fundacja Krzyżowa




![W sobotę Polonia zagra z Cukrownikiem [BĘDZIE RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/mecz-Polonia-Swidnica_-_GNM-Walbrzych-2026.04.12-3-238x178.jpg)

![Strzegom: 62-latek potrącony na pasach. Wcześniej zginęły tam dwie kobiety [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-100x75.jpg)
![Samochód potrącił 14-latka na hulajnodze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/20260417_Zderzenie_hulajnoga-1-100x75.jpg)
![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Jeden trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-350686-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)