Filmy dokumentalne, wystawy fotografii, koncerty, a przede wszystkim spotkania z ludźmi, którzy kochają wędrówki i wspinaczkę złożą się na jubileuszowe, XX Dni Gór w Świdnicy. Piotr Snopczyński, świdnicki himalaista, zaprosił nie tylko swoich kolegów, ale także żony tych, którzy na zawsze zostali w górach.
Od dwudziestu lat Dni Gór organizuje wspólnie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury himalaista Piotr Snopczyński.
Dni Gór rozpoczną się 2 listopada wernisażem wystawy „Góry w malarstwie”. W kolejnych dniach, aż do 8 listopada, na miłośników wypraw na najwyższe szczyty świata, czeka moc atrakcji i wzruszeń. Do Świdnicy przyjadą m.in. Anna Milewska, aktorka, żona himalaisty Andrzeja Zawady i Celina Kukuczka, żona legendarnego zdobywcy Korony Himalajów Jerzego Kukuczki. W programie także nagradzany na festiwalach film dokumentalny o życiu i pasji Kukuczki, nakręcony przez świdnickiego reżysera Pawła Wysoczańskiego.
Wśród gości Piotra Snopczyńskiego będą także himalaiści Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Radosław Jaros, Ryszard Pawłowski, Adam Bielecki, Jędrek Bargiel, Dariusz Załuski i Danuta Piotrowska. Spotkaniom towarzyszyć będą kiermasze książek i odzieży sportowej, a na finał zaplanowano zawody wspinaczkowe. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
/red./








![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Pulaskiego-1-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)