Strona główna Bez kategorii Święto gór po raz dwudziesty

Święto gór po raz dwudziesty

1

Filmy dokumentalne, wystawy fotografii, koncerty, a przede wszystkim spotkania z ludźmi, którzy kochają wędrówki i wspinaczkę złożą się na jubileuszowe, XX Dni Gór w Świdnicy. Piotr Snopczyński, świdnicki himalaista, zaprosił nie tylko swoich kolegów, ale także żony tych, którzy na zawsze zostali w górach.

Piotr Snopczyński

Od dwudziestu lat Dni Gór organizuje wspólnie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury himalaista Piotr Snopczyński.

Dni Gór rozpoczną się 2 listopada wernisażem wystawy „Góry w malarstwie”. W kolejnych dniach, aż do 8 listopada, na miłośników wypraw na najwyższe szczyty świata, czeka moc atrakcji i wzruszeń. Do Świdnicy przyjadą m.in. Anna Milewska, aktorka, żona himalaisty Andrzeja Zawady i Celina Kukuczka, żona legendarnego zdobywcy Korony Himalajów Jerzego Kukuczki. W programie także nagradzany na festiwalach film dokumentalny o życiu i pasji Kukuczki, nakręcony przez świdnickiego reżysera Pawła Wysoczańskiego.

Wśród gości Piotra Snopczyńskiego będą także himalaiści Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Radosław Jaros, Ryszard Pawłowski, Adam Bielecki, Jędrek Bargiel, Dariusz Załuski i Danuta Piotrowska.  Spotkaniom towarzyszyć będą kiermasze książek i odzieży sportowej, a na finał zaplanowano zawody wspinaczkowe. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

/red./

plakat Dni Gór

Poprzedni artykuł„Czwórka” bez awansu do finału
Następny artykułOsiem zespołów na starcie