Szymon Sajnok, uczeń świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego został 11 stycznia mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym. Impreza odbywała się w Bytowie na Kaszubach.
– To pierwszy sukces w nowym roku i dobry prognostyk na zbliżający się sezon. Wyścig był niezwykle trudny – wietrzny nadmorski klimat dał się we znaki wszystkim zawodnikom reprezentującym najlepsze polskie szkoły i kluby. Szymon reprezentuje kadrę narodową juniorów i często bierze udział w prestiżowych wyścigach nie tylko rangi krajowej. W ubiegłym roku reprezentował Polskę na Młodzieżowej Olimpiadzie w Chinach. Młody kolarz w ramach projektu MKZ II korzysta z licznych zabiegów fizjoterapeutycznych, wykonywanych przez kolegów masażystów – słuchaczy Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy. Jego sukces cieszy więc podwójnie – to połączone siły społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, szkoły promującej zdrowie i aktywność fizyczną – ocenia dyrektor szkoły Dorota Fortuna-Rataj.









![Orkiestra Księżniczek wkrótce wystąpi w Teatrze Muzycznym Capitol [ROZWIĄZANIE KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-5-100x75.jpeg)
![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)