Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał. Halina urodziła synka tuż przed godziną „W” i cudem ocaliła mu życie. Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu.
Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Godzina „W” zastała kobiety w codziennych sytuacjach: na ulicach, w szkołach, w domach. Walczyły wszystkie, każda na swój sposób. Ratowały rannych, chroniły swoje dzieci, chwyciły za broń. Umawiały się na randki w cieniu spadających bomb, brały śluby w białych kitlach sanitariuszek zamiast sukien. Odniosły największe zwycięstwo – przeżyły.
Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy: oczami kobiet.
Książka w bestsellerowej serii Prawdziwe Historie. Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy.




![Czołowe zderzenie osobówki z motocyklem na Alei Niepodległości [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Aleja-Niepodleglosci-wypadek-2026.05.27-2-100x75.jpg)

![Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu Zamenhofa i Kunic [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Zamenhofa-wypadek-2026.05.26-7-100x75.jpg)
![Pożar domu w Niegoszowie. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem służb [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Niegoszow-pozar-domu-2026.05.26-6-100x75.jpg)

