Strona główna Sport Piłka nożna Zwycięstwa piłkarzy Stali Świdnica

Zwycięstwa piłkarzy Stali Świdnica

0

Zarówno seniorzy występujący w klasie okręgowej, jak i juniorzy z ligi dolnośląskiej reprezentujący Stal Świdnicę zanotowali w ten weekend zwycięstwa. Młodsi zawodnicy świdnickiego klubu pokonali u siebie 2:1 BKS Bolesławiec, starsi ograli na wyjeździe 1:0 Iskrę Jaszkowa Dolna.

DSC_0158

Mecz seniorów nie był porywającym widowiskiem, na murawie było dużo walki i starć w środkowej części boiska. Co jednak dla nas najważniejsze decydujący cios w tej konfrontacji zadali goście. W 75. minucie jedyną bramkę w tym pojedynku zdobyli świdniczanie, a na listę strzelców wpisał się Michał Morawski. Stal wróciła do Świdnicy z trzema punktami awansując na dwunastą pozycję w tabeli.

Iskra Jaszkowa Dolna – Stal Świdnica 0:1 (0:0)

Stal: Bęc, Sikora (46’ Szczepaniuk), Jędrasiewicz, Dec, Baranowski, Sowa, Michał Morawski (89′ Kotowicz), Maciej Morawski (65’ Schmidt), Czernicki, Mika, Osienienko

Niżej notowani rywale postawili dziś naszym juniorom trudne warunki, tym bardziej cieszą wywalczone trzy punkty. Do przerwy obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie bramki, ale żadnej z drużyn nie udało się znaleźć recepty na bramkarza rywala. Świdniczanie wyszli na prowadzenie w 55. minucie po potężnym uderzeniu z dystansu Tadrzaka. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i spadła tuż za linią bramkową. Goście nie odpuszczali i zdołali wyrównać na kwadrans przed końcem pojedynku. Ostatnie minuty to dominacja naszego zespołu i zamknięcie rywali na ich własnej połowie. Ambitna walka do końca opłaciła się, a nasze staranie przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sam na sam z golkiperem BKS-u wyszedł Lema i został powalony przez swojego oponenta. Sędzia wskazał na rzut karny, a pewnym egzekutorem okazał się Turzański zapewniając Stali komplet punktów.

Stal Świdnica – BKS Bolesławiec 2:1 (0:0)

Stal: Bazydło, Plewiński, Turzański, Jarosz, Ciuba, Dyszy, Kot, Łuszkiewicz (67’ Schmidt), Tadrzak, Skowroński, Lema