Nie udało się powalczyć o finał dolnośląski uczniom Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. W meczu półfinałowym od razu trafili na faworyta turnieju, zespół z Bielawy /G-2/ i tylko w pierwszym secie postawili trudne warunki, przegrywając go do 23. Druga partia już zdecydowanie należała do bielawian.
W drugim półfinale Gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha wygrało z GP Kłodzko. W meczu o trzecie miejsce świdniczanie bez problemu pokonali zespół z Kłodzka, natomiast spotkanie finałowe przysporzyło wielu emocji. Po bardzo wyrównanej i zażartej walce Bielawa i Wałbrzych podzieliły się zdobyczą w pierwszych dwóch setach. O zwycięstwie zadecydował tie-break, którego pewnie wygrali siatkarze Gimnazjum nr 2 z Bielawy i to oni reprezentować będą naszą strefę w finale dolnośląskim. Na koniec zawodów wręczono pamiątkowe medale, dyplomy i puchar. Wyróżniono również najlepszych zawodników w zespołach: Krystiana Gawrysiaka /G-2 Bielawa/, Marcina Derenia /G-11 Wałbrzych/, Macieja Kurnickiego /G-3 Świdnica/, Kacpra Kalbarczyka /GP Kłodzko/.

![Świdnickie zmagania z „królową sportu” [WYNIKI, 116 ZDJĘĆ]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Czwartek-Lekkoatletyczny-Swidnica-14-maja-2026-51-238x178.jpg)
![Tryumfowały dziewczęta z SP 8 i chłopcy z SP 6. W Świdnicy rozegrano Igrzyska Dzieci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igrzyska-Dzieci-Swidnica-13-238x178.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)