Kilkudziesięciu przedstawicieli świdnickich środowisk kombatanckich wyjeżdża w sobotę, 1 marca do Trzebnicy na uroczyste obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Transport sfinansuje Urząd Miejski w Świdnicy. W środę, 26 lutego prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek gościł przedstawicieli środowisk kombatanckich.
– Rozmawialiśmy również o pomysłach na organizację ważnych wydarzeń patriotycznych w naszym mieście, zagospodarowaniu placu Tysiąclecia, świdnickiej orkiestrze oraz wielu innych ważnych dla kombatantów sprawach – mówi prezydent Świdnicy.

![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)








