Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomski WiK apeluje o ograniczenie podlewania trawników w upały

Strzegomski WiK apeluje o ograniczenie podlewania trawników w upały

0

Gminna spółka wodociągowa w Strzegomiu apeluje do mieszkańców, by ograniczyli w nadchodzące upalne dni podlewanie trawników i zrezygnowali z napełniania przydomowych basenów. – Niedobór wody nam nie grozi, dopóki będziemy rozsądnie nią gospodarować – podkreśla dyrektor WiK Jacek Sochacki.

fot. ilustracyjna pixabay.com

Synoptycy zapowiadają kilka bezdeszczowych i upalnych dni. W weekend temperatury wzrosną do nawet 36 stopni Celsjusza. – Spółka Wodociągi i Kanalizacja przypomina i prosi mieszkańców o rozsądne gospodarowanie wodą w okresie letnim tj. zgodnie z jej przeznaczeniem i zaspokajaniem w pierwszej kolejności potrzeb socjalno – bytowych – zachęca dostawca wody w gminie Strzegom.

– Prosimy o powstrzymywanie się w upalne dni od intensywnego podlewania trawników i ogródków oraz napełniania przydomowych basenów kąpielowych. Czynności te w znacznym stopniu przyczyniają się zmniejszania ilości nagromadzonej wody. Pomaga to zapobiec spadkom ciśnienia w sieci i zapewnić ciągłość dostaw dla wszystkich mieszkańców. Prośba podyktowana jest troską o wszystkich mieszkańców naszej Gminy, dlatego apelujemy o odpowiedzialność i solidarność społeczną – podkreśla WiK.

Strzegomskie wodociągi pozyskują wodę z 12 studni głębinowych. Jak informuje dyrektor Sochacki, dzienne zużycie wynosi od 4 do 5 tysięcy m3. Graniczny poziom to ok. 7-7,5 tys. m3.

/opr asz/

Poprzedni artykułOddział kardiologiczny „Latawca” z nowoczesnym sprzętem za 4,5 miliona złotych [FOTO]
Następny artykułNiezwykłe historie służących z Zamku Książ. Prapremiera książki już w najbliższą niedzielę