Strona główna 112 Rozgrzane auto niczym śmiertelna pułapka. Świdniccy policjanci apelują

Rozgrzane auto niczym śmiertelna pułapka. Świdniccy policjanci apelują

0

Wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Policjanci przypominają, że pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie, nawet na krótki czas, może doprowadzić do tragedii. Każda taka sytuacja wymaga reakcji i powiadomienia służb.

Świdniccy policjanci przypominają, że podczas upałów wnętrze samochodu bardzo szybko zamienia się w niebezpieczną pułapkę. – Nawet kilka minut spędzonych w nagrzanym aucie może stanowić poważne zagrożenie. Wysoka temperatura jest szczególnie niebezpieczna dla najmłodszych, których organizmy znacznie szybciej ulegają przegrzaniu. Pamiętajmy również o zwierzętach. Pozostawienie psa czy kota w nagrzanym samochodzie, nawet na krótki czas, może doprowadzić do odwodnienia, udaru cieplnego, a nawet śmierci. Uchylone szyby nie chronią przed przegrzaniem – wskazuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Jeżeli zauważysz dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie:

  • natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112,
  • sprawdź, czy właściciel pojazdu nie znajduje się w pobliżu,
  • postępuj zgodnie z poleceniami dyspozytora lub policjantów,
  • jeśli zagrożone jest życie lub zdrowie, może być konieczne wybicie szyby w pojeździe,
  • pozostań na miejscu do czasu przyjazdu służb.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMagia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]