Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy ma zyskać sztandar. Właśnie powołano społeczny komitet, którego celem będzie zebranie środków na jego zakup. – Inicjatywa ta jest wyrazem szacunku dla wieloletniej służby świdnickich strażaków oraz podkreśleniem rangi i tradycji pożarnictwa w naszym powiecie – podkreślają strażacy.

– W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odbyło się wczoraj ważne spotkanie, podczas którego powołano Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla KP PSP w Świdnicy. W skład komitetu weszli przedstawiciele samorządów oraz osoby zaangażowane w życie publiczne i społeczne regionu. Funkcję przewodniczącego Komitetu objął starosta świdnicki, co podkreśla rangę i znaczenie tego przedsięwzięcia dla całej lokalnej społeczności. Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie wyrazili chęć aktywnego uczestnictwa w pracach komitetu oraz zgodnie wskazali na potrzebę ufundowania sztandaru – informuje mł. ogn. Kamil Zięba.
Komitet prowadzić będzie zbiórkę publiczną, której celem jest sfinansowanie zakupu sztandaru wraz z elementami towarzyszącymi dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – Przedsięwzięcie obejmuje również przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości nadania i wręczenia sztandaru, zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, z odpowiednią oprawą artystyczną oraz organizacją części oficjalnej i okolicznościowej – dodaje Zięba. Obecnie załatwiane są formalności związane z założeniem zbiórki, którą będą mogli wspomóc mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz instytucje.
Planowany termin nadania sztandaru to 4 września 2026 roku. – Będzie to wyjątkowe wydarzenie, które na trwałe zapisze się w historii świdnickiej komendy oraz całego środowiska pożarniczego powiatu. Sztandar jest jednym z najważniejszych symboli służby – znakiem honoru, tradycji i odpowiedzialności, które od pokoleń towarzyszą strażakom w ich codziennej misji niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – zapowiadają funkcjonariusze.
/KP PSP Świdnica, opr. mn/
fot. kpt. Konrad Lisowski/KP PSP Świdnica
![Świdnicki hejnał będzie grany na żywo co miesiąc [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/hejnal-ze-szczytu-wiezy-ratuszowej-2026.04.12-4-238x178.jpg)
![Raj dla poszukiwaczy niezwykłych przedmiotów. Giełda staroci ponownie zawitała na świdnicki Rynek [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/gielda-staroci-2026.04.12-mix-238x178.jpg)


![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują pierwszy tydzień akcji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Bezpieczna-35-akcja-policji-2026.04.11-6-100x75.jpg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)