„Profilaktyka ratuje życie” – pod takim hasłem odbędzie się spotkanie na temat profilaktyki nowotworowej dla mieszkanek gminy Jaworzyna Śląska. Poprowadzi je dr. n. med. Filip Kubiaczyk, specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii onkologicznej, który przypomina, że regularne badania są w stanie zapobiec większości nowotworów ginekologicznych u kobiet.

Oprócz wykładu, mieszkanki gminy Jaworzyna Śląska wezmą udział w warsztatach samobadania piersi, które poprowadzą członkinie Fundacji eRAKobiet.
Spotkanie odbędzie się 11 marca o godzinie 17.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Jego organizatorami są Gmina Jaworzyna Śląska, Rada Kobiet Powiatu Świdnickiego, oraz Fundacja eRAKobiet.



![Lokalni samorządowcy z wojewodą Anną Żabską rozmawiali o budowie miejsc schronienia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC_8935-238x178.jpg)
![Zmiany na ulicy Westerplatte. Licznik podłączony, interwencja w sprawie niewidocznego znaku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Westerplatte-Strzelinska-przejscie-dla-pieszych-2026.05.07-2-100x75.jpg)




![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)