Mieszkańcy zdegradowanego, wybudowanego w latach 80.XX wieku tzw. „leningradu” w Strzegomiu za dwa lata maja przeprowadzić się do nowego budynku, który miasto postawi tuż obok. Na ten cel gmina pozyskała 20 mln złotych dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Budynek powstanie tuż obok bloku tzw. „leningradu” przy ul. Armii Krajowej w Strzegomiu, będącego pozostałością po przejętym na początku lat dziewięćdziesiątych kompleksie nieruchomości od wojsk radzieckich. Znajdzie się w nim 46 mieszkań, a projekt przewiduje również zagospodarowanie terenu wokół oraz budowę parkingu. Miasto do inwestycji dołoży ok. 5 milionów złotych – poinformował burmistrz Krzysztof Kalinowski.
Jak zapewnia Renata Krawczyk, inspektor Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, prace mają ruszyć we wrześniu lub październiku tego roku i potrwają około dwóch lat.
/red./
![Strzegom. Zmodernizowane boisko już otwarte dla mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Boisko_Wielofunkcyjne_03-238x178.jpg)
![Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i walczą o remont dworca kolejowego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/20260704_Dworzec_Kolejowy-1-238x178.jpg)

![Duży pożar w Strzegomiu. Ogień objął nieużytkowany obiekt kolejowy i sprasowane odpady [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Strzegom-pozar-2026.07.11-17-100x75.jpg)





