W dniach 13-14 lutego 2026 roku Galeria Świdnicka ponownie zaprosi mieszkańców miasta i okolic do świata, który zachwyca naturalnym pięknem. A to wszystko za sprawą XIII Walentynkowej Giełdy Minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych oraz ozdobnych – wydarzenia, które od lat przyciąga miłośników minerałów, rękodzieła i oryginalnych prezentów.
Podczas giełdy będzie można zobaczyć z bliska prawdziwe „kwiaty Ziemi” np. minerały z Dolnego Śląska, w tym ametysty, kwarce, kalcyty i jaspisy, a także okazy, które efektownie świecą w świetle UV. Nie zabraknie również metali rodzimych, takich jak złoto, srebro i miedź, a także skamieniałości, morskich muszli czy efektownych amonitów.
Tradycyjnie na wydarzeniu pojawią się także wystawcy z ręcznie wykonaną biżuterią z naturalnych kamieni. Naszyjniki, pierścionki, bransoletki i kolczyki z labradorytów, rubinów, cytrynów czy czarnych turmalinów to propozycje dla osób, które szukają czegoś wyjątkowego – na prezent lub po prostu dla siebie. Wiele projektów łączy kamienie naturalne z drewnem, lnem, miedzią czy muszlami, tworząc niepowtarzalne formy.
Na odwiedzających czekają także bardziej egzotyczne okazy takie jak czaroity z Rosji, geody ametystowe z Brazylii czy piryty z Peru. Zainteresowani będą mogli porozmawiać z wystawcami, dowiedzieć się więcej o znaczeniu i symbolice kamieni, a także sprawdzić, który minerał uznawany jest za kamień szczęścia, miłości lub dobrobytu.
XIII Walentynkowa Giełda Minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych oraz ozdobnych to propozycja na spokojne, inspirujące popołudnie – idealna dla par, miłośników natury i wszystkich, którzy cenią rzeczy z historią i charakterem. Giełda odbędzie się w dniach 13-14 lutego w godzinach 9.00-19.00. Wstęp wolny.
Galeria Świdnicka zaprasza na spotkanie z naturą, blaskiem kamieni i pomysłami na naprawdę niepowtarzalne walentynkowe prezenty.
Tak było w ubiegłym roku podczas XII Giełdy Minerałów i Biżuterii w Galerii Świdnickiej:
/Komunikat – Galerii Świdnickiej/









![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)