Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 115 tys. złotych dofinansowania na realizację animacyjno-edukacyjnego projektu „Uliczny Dom Kultury”.

Uliczny Dom Kultury to mobilny projekt animacyjno-edukacyjny, który będzie realizowany w ośmiu miejscowościach na terenie gminy Żarów. Celem projektu jest rozwój kreatywności i kompetencji kulturowych mieszkańców oraz włączenie w kulturę osób o ograniczonym dostępie do oferty instytucji.
– W ramach projektu Uliczny Dom Kultury zaplanowaliśmy tworzenie i prezentowanie działań na „ulicach”. Projekt obejmuje cykl międzypokoleniowych warsztatów włączających w siedmiu modułach – ulicach: sztuki, dźwięku, opowieści, historii, technologii, ruchu, wspólnoty, realizowanych sezonowo latem, jesienią i zimą – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
Uczestnicy będą tworzyć prace plastyczne, dźwiękowe i multimedialne, rozwijając umiejętności manualne, cyfrowe i społeczne. Zakończeniem projektu będzie wystawa prezentująca efekty działań.
/GCKiS Żarów, opr. mn/




![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
