Mimo że nie miał na sobie służbowego munduru, zadziałał jak na policjanta przystało. Funkcjonariusz ze Słotwiny dognił i zatrzymał złodzieja kawy.

– 11 lutego starszy dzielnicowy asp. szt. Adam Kłyszejko, pełniący na co dzień służbę w Posterunku Policji w Słotwinie, przebywając w czasie wolnym wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów na terenie Świebodzic. W pewnym momencie usłyszał okrzyk „złodziej” i bez wahania podjął interwencję. Funkcjonariusz zatrzymał uciekającego mężczyznę z łupem, którym ten nie cieszył się zbyt długo. Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zabrał z półek 8 opakowań kawy o łącznej wartości blisko 600 złotych, po czym wybiegł ze sklepu, omijając linię kas. Jego ucieczkę przerwała zdecydowana reakcja policjanta będącego poza służbą – relacjonuje rzeczniczka świdnickiej Komendy Powiatowej Policji asp. Magdalena Ząbek.
Mężczyzna został przekazany patrolowi pełniącemu tego dnia służbę na terenie Świebodzic. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a skradziony towar wrócił na sklepowe półki.
/opr. red./

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-238x178.jpeg)


![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




