Okazją do serdecznych rozmów, celebrowania początku roku w radosnej atmosferze i złożenia życzeń było noworoczne spotkanie seniorów w Pszennie.

Organizatorami tegorocznego spotkania byli: sołtys Pszenna, rada sołecka, Klub Seniora, Stowarzyszenie „Aktywne Pszenno” oraz Koło Gospodyń Wiejskich Pszenno. Podczas spotkania organizatorzy uhonorowali seniorów w wieku 80 lat i starszych słodkimi upominkami. O oprawę muzyczną zadbał zespół Pszennowskie Trele oraz Janusz Mikulski, a z przedstawieniem „Brzydkie Kaczątko” wystąpili członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy.
– To, że chcecie się spotykać, przebywać ze sobą, porozmawiać, podzielić się tym pięknym doświadczeniem i mądrością życiową, to naprawdę jest wielka wartość. Dobrze, że jesteście tutaj. Cieszcie się z takich najdrobniejszych chwil, bo kiedy popatrzycie po jakimś czasie wstecz, okaże się, że to nie były małe chwile, to były te piękne i wielkie chwile, z których zbudowane jest nasze życie. Życzę Wam dużo zdrowia, abyście czerpali ze wszystkich sił i budowali te piękne wartości, które w życiu człowieka są najważniejsze – mówił Tadeusz Szarwaryn, zastępca wójta gminy Świdnica.
/UG Świdnica, opr. mn/

![Ferie 2026 rozpoczęte. Jakie zajęcia czekają na dzieci i młodzież w powiecie świdnickim? [PROGRAM/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-238x178.jpg)







![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)