6 stycznia w świdnickim Kościele Pokoju odbędzie się inspirowane angielską tradycją liturgiczną Ekumeniczne Nabożeństwo Dziewięciu Czytań i Kolęd, składające się z czytań biblijnych przeplatanych kolędami.

– Nabożeństwo Dziewięciu Kolęd i Czytań to uroczyste nabożeństwo bożonarodzeniowe, którego centrum stanowi wspólne słuchanie biblijnej opowieści o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Dziewięć kolejnych czytań Pisma Świętego prowadzi nas przez historię zbawienia – od zapowiedzi mesjańskich po wypełnienie obietnicy w Betlejem. Każdemu czytaniu towarzyszy kolęda lub pieśń bożonarodzeniowa, która jest odpowiedzią na usłyszane Słowo – zapowiada ks. Paweł Meler, proboszcz Kościoła Pokoju w Świdnicy.
Rok temu nabożeństwo zorganizowane zostało w formule ekumenicznej w rzymskokatolickiej katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Tym razem organizatorzy: Diecezja Świdnicka Kościoła Rzymskokatolickiego i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy wspólnie zapraszają do świdnickiego Kościoła Pokoju. Nabożeństwo Dziewięciu Kolęd i Czytań odbędzie się 6 stycznia 2026 roku o godz. 16.00. Wystąpią: Diecezjalny Chór Katedralny „Tactus Sonus” pod dyrekcją Marty Monety-Napierały, a także kantor kościoła Maciej Bator. Wstęp wolny.

/mn/

![W zimowej aurze i nieco skromniejsza. Pierwsza w tym roku świdnicka Giełda Staroci [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/styczniowa-Gielda-Staroci-2026.01.04-mix-238x178.jpg)
![„Gmina Miasto Świdnica jest świadoma problemu”. Co z tego wynika, czyli śmietnisko w centrum [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/smieci-podworko-Dluga-Daleka-Pulaskiego-2025.10.12-8-238x178.jpg)

![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)




![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
