Przedstawiciele środowisk gminnych, samorządowcy, parlamentarzyści oraz zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu noworocznym gminy Świdnica. Wydarzenie zorganizowane w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy uświetnił koncert w wykonaniu kilkudziesięciu młodych artystów z bielawskiego Studia Piosenki i Tańca „Fart”.

Noworoczne spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, zarysowania planów na rok bieżący, wymiany doświadczeń, a także wyrażenia wdzięczności za całoroczną współpracę na rzecz mieszkańców gminy Świdnica reprezentowanym przez sołtysów, rady sołeckie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, koła gospodyń, kluby seniora oraz ochotnicze straże pożarne. – Nie sposób podziękować wszystkim z imienia i nazwiska, ale chcieliśmy podziękować wszystkim tym, z którymi mieliśmy przyjemność w ubiegłym roku współpracować. Dziękuję za zaangażowanie, zaufanie, za pomysły, inicjatywy i inspiracje, za każdy dzień dobrej pracy na rzecz naszej gminy – mówił wójt Bartłomiej Strózik, składając przy tym życzenia pomyślności w 2026 roku.
Noworoczne spotkanie zrealizowano we współpracy ze Starostwem Powiatowym, dlatego nie mogło zabraknąć życzeń od starosty świdnickiego. – Społeczności gminy wiejskiej Świdnica jesteśmy wdzięczni za cierpliwość, bo wasza cierpliwość przy najróżniejszych naszych przedsięwzięciach jest bardzo ważna. Nie zawsze to, co robimy, spotyka się z uznaniem wszystkich. Naszą rolą jest wypośrodkować, ocenić i wybrać warianty, które w naszym odczuciu są najkorzystniejsze, ale nie wszystkim muszą się podobać. Dziękuję wam za to, że przyjmujecie naszą robotę i jesteście cierpliwi w trakcie jej wykonywania. Mam nadzieję, że tych przedsięwzięć na terenie gminy Świdnica w tym roku troszeczkę będzie – podkreślał starosta Piotr Fedorowicz.
Wydarzenie uświetnili artyści Studia Piosenki i Tańca „Fart” z Bielawy pod kier, którzy wystąpili z opartym na znanych polskich i zagranicznych musicalach koncertem karnawałowym „Zaczynamy show”. W gronie 40 wokalistów znaleźli się również młodzi mieszkańcy gminy Świdnica, uczestnicy warsztatów wokalnych organizowanych od wielu lat w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Przygotowaniem wokalnym koncertu zajęła się Anna Lutz, natomiast oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Fart Band pod kierunkiem świdnickiego muzyka Dariusza Jarosa.
/mn/

![Za ponad 6 mln złotych wybudują nowe miejsca spotkań dla mieszkańców gminy Świdnica [WIZUALIZACJE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/nowa-swietlica-Bolescin-wizualizacje-11-238x178.jpg)



![Pożar budynku w Rogoźnicy. W środku były butle z gazem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/WhatsApp-Image-2026-01-15-at-08.25.34-100x75.jpeg)
![Jazdę zakończył na kontenerze z odzieżą [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-12-100x75.jpg)


![Muzyka francuska w Świdnicy. Zabrzmi na kolejnych koncertach Dni Muzyki Kameralnej [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/07/XXVI-Festiwal-Bachowski-koncert-Samuel-Marino-i-Capella-Cracoviensis-2025.07.30-13-100x75.jpg)
![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)