Pięć zastępów straży pożarnej zadysponowano w środowe przedpołudnie na ulicę Piaskową w Świebodzicach. Doszło tam do uszkodzenia przyłącza gazowego, podczas prowadzonych prac ziemnych.

Służby zaalarmowano o godzinie 10:41. – Po dojeździe na miejsce potwierdziliśmy zgłoszenie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wezwaniu pogotowia gazowego. Jego pracownicy, po dotarciu na miejsce, zakręcili zawór i zabezpieczyli miejsce wycieku – informuje mł. kpt. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy.
Do zdarzenia doszło w okolicy budynku mieszkalnego, jednak ewakuacja lokatorów nie była konieczna.
fot. Leonard Jakuszczonek






![Runęła kolejna część stropów w kamienicy przy ul. Pułaskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/1-4-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)