W poniedziałek 3 listopada w Świdnicy odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone rządowemu Programowi Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, które będzie okazją do wysłuchania wykładów i zapoznania się z bieżącymi zadaniami realizowanymi oraz planowanymi w powiecie świdnickim.

Świdnickie spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 listopada 2025 roku w godzinach 13.00-15.00 w sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30 i będzie otwarte dla mieszkańców.
W programie wydarzenia przewidziano m.in. pokazy i warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz reagowania na zagrożenia, wystąpienia wojewody dolnośląskiego, starosty świdnickiego i lokalnych samorządowców na temat wdrażania rządowego programu, a także panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa z udziałem ekspertów i mieszkańców.
/red./



![Wielu umarło w drodze, tysiące nie wróciły do kraju. 86. rocznica zsyłek na Sybir [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/86-rocznica-zsylki-na-Sybir-2026.02.15-5-238x178.jpg)


![Chuligański „rajd” w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/auto2-100x75.jpg)



![Pączki królowały na zdjęciach Czytelników. Kto otrzymał słodkie nagrody? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/kadr_-fot.-Paula-Lucyk-100x75.jpg)