W podróż do świata „Zapomnianych Głosów Romantyzmu” zabrał słuchaczy Ensemble de l’Amitié. Zespół wybitnych muzyków i kameralistów – polskich i zagranicznych promował w niedzielę, 23 listopada w Galerii Fotografii swoją najnowszą płytę.
– Koncert Ensemble de l’Amitié na długo zostanie w naszej pamięci. Wypełniona po brzegi Galeria Fotografii gościła wybitnych muzyków, którzy zabrali nas w podróż do świata „Zapomnianych Głosów Romantyzmu” – przyznaje Świdnicki Ośrodek Kultury
– Usłyszeliśmy wirtuozowski Kwartet fletowy Franciszka Lessla oraz pełen emocji i niezwykle oryginalnej inwencji Kwartet smyczkowy Bolesława Woytowicza. Kompozycje te wykonali – Karolina Koczur, Magdalena Ziarkowska-Kołacka (skrzypce), Wojciech Koczur (altówka), Krystyna Wiśniewska (wiolonczela) oraz Mar Sala Romagosa (flet) – relacjonuje.
Ten koncert promujący najnowszą płytę zespołu był wydarzeniem towarzyszącym Dni Muzyki Kameralnej Świdnica.
/oprac. AN/
/Materiały, zdjęcia: ŚOK/
![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)







