Radni Rady sołeckiej wspólnie z radnym Rady Gminy Świdnicy doprowadzili do montażu radarowego wyświetlacza prędkości, który ma zachęcać kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkości. Urządzenie stanęło w ważnym punkcie: przy drodze krajowej nr 35 w Pszennie, przed zespołem placówek oświatowych.

– Bezpieczeństwo uczniów naszej Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie oraz przedszkolaków z Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie od zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Na terenie placówek dzieci są pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i pomocniczej. Jednak w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu, wszyscy – jako społeczność – musimy zadbać o ich bezpieczeństwo, szczególnie w ruchu drogowym i podczas przechodzenia przez jezdnię – podkreśla radny Stanisław Dubiel, który wnioskował o zainstalowanie wyświetlacza przy ul. Wrocławskiej w Pszennie.
– Podczas zebrania wiejskiego wspólnie uznaliśmy, że jest to zbyt duży wydatek jak na możliwości sołectwa, dlatego zwróciliśmy się o wsparcie do Gminy Świdnica. Z funduszu sołeckiego sfinansowaliśmy opracowanie projektu technicznego, natomiast zakup i montaż urządzenia zostały sfinansowane przez Gminę – dodaje radny. Gmina na ten cel przeznaczyła 18,5 tysiąca złotych. Wyświetlacz został już uruchomiony.
/red./
fot. FB Stanisława Dubiela
![Świętowały Dzień Kobiet z przebojami ABBY [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert_8marcaUG_04396-238x178.jpg)
![Mały most, wielkie problemy. Mieszkańcy toną w błocie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-4-238x178.jpg)

![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Dwoje trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowi-policjanci-KWP-Wroclaw-2026.03.06-1-100x75.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Kolejowa-100x75.jpg)


![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)