Kolejna niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej na terenie powiatu świdnickiego. Tym razem pocisk moździerzowy został znaleziony na terenie Strzegomia podczas spaceru.

– 26 sierpnia w godzinach popołudniowych dyżurny Komisariatu Policji w Strzegomiu został powiadomiony o ujawnieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko–pirotechnicznej, którzy potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Teren został zabezpieczony do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przejął niebezpieczne znalezisko – informuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
– Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, należy bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję – przypomina Ząbek.
/KPP Świdnica, opr. mn/
![Kolizja dwóch aut na łączniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/lacznik-kolizja-2026.02.18-2-238x178.jpg)


![Kolizja dwóch aut na łączniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/lacznik-kolizja-2026.02.18-2-100x75.jpg)


![Zaginął 20-letni Żarowianin [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
