Świdniccy policjanci, skierowani do działań w obszarze przygranicznym powiatu zgorzeleckiego, podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby otrzymali od oficera dyżurnego zgorzeleckiej komendy informację o ucieczce trzech mężczyzn z pojazdu osobowego kontrolowanego przez Straż Graniczną.

Funkcjonariusze włączyli się w działania poszukiwawcze i po uzyskaniu od strażników granicznych informacji o kierunku ucieczki, rozpoczęli intensywne działania.
Akcja szybko przyniosła pożądany efekt – w miejscowości Stary Węgliniec policjanci zauważyli trzech mężczyzn odpowiadających rysopisowi uciekinierów, którzy poruszali się torowiskiem. Natychmiast ruszyli za nimi w pościg, do którego dołączyli także policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku. Działania zakończyły się skutecznym zatrzymaniem wszystkich trzech mężczyzn.
Zatrzymanym, którzy – jak wstępnie ustalono – przybyli do Polski z Afganistanu, policjanci najpierw podali wodę, ponieważ byli wycieńczeni. Następnie przekazano ich funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wcześniej zatrzymali przewożącego ich obywatela Ukrainy oraz czwartego pasażera. Dalsze czynności z zatrzymanymi prowadzić będą już funkcjonariusze Straży Granicznej.
/Źródło i zdjęcia KWP Wrocław/









![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
