Do zderzenia dwóch busów doszło 19 maja na ul. Esperantystów w Świdnicy. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Służby zostały zaalarmowane o godz. 14. 50. – Na wysokości stacji paliw doszło do zderzenia dwóch busów, towarowego i osobowego. Tym drugim podróżowało 10 osób, kilka z nich oddaliło się z miejsca zdarzenia przez przyjazdem służb – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.
Jak podaje policja, jedna osoba wymagała na miejscu pomocy ratowników medycznych. Sprawcą zdarzenia był 52-letni kierowca towarowego Peugeota, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas zjazdu na stację paliw 62-letniemu kierującemu Iveco, który poruszał się w kierunku Wałbrzycha. Sprawca został ukarany mandatem karnym wraz z przypisaną liczbą punktów karnych.
/red./
Zdjęcia użyczone









![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)