Najprawdopodobniej z powodu niedopałka doszło do pożaru śmieci znajdujących się w zagłębieniu okna piwnicznego kamienicy przy ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy. Pożar został szybko ugaszony.

– O godzinie 12.01 otrzymaliśmy zgłoszenie, które dotyczyło zadymienia mającego wydobywać się z piwnicy budynku przy ulicy Wałbrzyskiej. Na miejsce skierowaliśmy cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Świdnicy oraz jeden z Ochotniczej Staży Pożarnej w Świdnicy. Po dojeździe na miejsce okazało się, że zapaliły się śmieci znajdujące się nie w samej piwnicy, ale w zagłębieniu okna piwnicznego. Ktoś mógł tam wrzucić jakiś niedopałek. Pożar został szybko ugaszony – mówi bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
/mn/
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-238x178.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)



