10 maja na boisku w Roztoce odbyły się zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Dobromierz. Organizowane co roku rozgrywki służą rozwijaniu sprawności w posługiwaniu się sprzętem pożarniczym, promowaniu wiedzy o ochronie przeciwpożarowej, a przede wszystkim sprawdzaniu stopnia przygotowania strażaków.

Zawody podzielone zostały na dwie kategorie: seniorzy i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza 12-15 lat. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe z podaniem prądów wody. Konkurencje były oceniane przez sędziów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
Ostatecznie po wielu zmaganiach w kategorii seniorzy pierwsze miejsce, puchar i dyplom, przypadło OSP w Dobromierzu, drugie OSP w Kłaczynie, trzecie OSP w Gniewkowie, a czwarte miejsce OSP w Roztoce. Natomiast w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze pierwsze miejsce przypadło drużynie MDP w Gniewkowie, drugie MDP w Dobromierzu I, a trzecie MDP w Dobromierzu II.
/UG Dobromierz, opr. mn/


![Tiry rozjeżdżały małą wieś. Mieszkańcy wywalczyli dodatkowe oznakowanie i progi zwalniające [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-2-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




