Po raz 37. w Rogoźnicy dzieci, młodzież i dorośli wzięli udział w Biegu Pamięci. Wydarzenie łączy wymiar historyczny z edukacyjnym i sportowym. Do współzawodnictwa stanęło około 420 uczestników, a bieg dedykowany był pamięci ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

Rywalizacja w rogoźnickim parku rozpoczęła się o godzinie 10.00. Poprzedziła ją sztafeta olimpijska Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, która przyniosła Ogień Pamięci z Muzeum Gross-Rosen. Tuż przed biegiem złożono wiązanki i kwiaty pod pomnikiem Mauzoleum na terenie muzeum w intencji ofiar byłego obozu koncentracyjnego.
Leszek Noworól z LZS we Wrocławiu mówi, że cel imprezy jest przede wszystkim sportowy, ale chodzi też o upamiętnienie ofiar.
/opr. red./

![Tym razem zawody udało się przeprowadzić [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC09276_wynik-238x178.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



