Ponad 300 zawodniczek i zawodników stanie na starcie Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w boksie, które od 21 do 25 maja odbędą się w hali lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów przypadających na ten rok 80-lecia MKS Polonia Świdnica.

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na środę, 21 maja o godzinie 12.00. Walki toczyć się będą równolegle na dwóch ringach od środy do piątku od godziny 13.00. Sobota będzie dniem przerwy. Finały odbędą się w niedzielę od godziny 11.00. Wstęp na zawody wolny.
Bokserska sekcja Polonii jest jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych w klubie. Powstała w 1948 roku. Największym sukcesem było Drużynowe Mistrzostwo Polski z 1998 roku. W kolekcji najcenniejszych trofeów są też medale Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów czy młodzików.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK – PROGRAM
21.05 (ŚRODA)
12.00 – uroczyste otwarcie zawodów
13.00 – walki eliminacyjne
22.05 (CZWARTEK)
13.00 – walki ćwierćfinałowe
23.05 (PIĄTEK)
13.00 – walki półfinałowe
25.05 (NIEDZIELA)
11.00 – walki finałowe
/OSiR/
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








