Po raz siódmy Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy zaprasza na Żółty Marsz Nadziei. W tym roku odbędzie się 15 maja pod hasłem „Podaj rękę”. A już dzisiaj żonkile, zasadzone podczas październikowej akcji „Żółte Pola Nadziei” w Parku Centralnym trafiły do partnerów i przyjaciół Hospicjum.

– Zajmujemy się tym, by ludzie nie cierpieli. Jest to ostatnia faza choroby nowotworowej, a więc ta najcięższa. Cierpią nie tylko chorzy, ale całe rodziny – mówi Gabriela Kaczkowska, prezes świdnickiego „Hospicjum”. Swoim zasięgiem stowarzyszenie obejmuje powiat świdnicki, zapewniając fachową pomoc pielęgniarską, lekarską, a także sprzęt medyczny. – Hospicjum powstało z inicjatywy pielęgniarek, które widziały, że ludzie wychodzący ze szpitala, pozostawieni są sami sobie.
Już od 7 lat jesienią w ramach światowej akcji „Pola Nadziei” sadzone są cebulki żonkili, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Wiosną organizowany jest Żółty Marsz Nadziei, w którym uczestniczą dzieci z przedszkoli i szkół, a także wolontariusze stowarzyszenia.Już dzisiaj istniejące od 26 lat stowarzyszenie zaprasza na Rynek 15 maja na godzinę 10.00.
– Dzisiaj ścięliśmy posadzone w październiku żonkile i przekazaliśmy zaproszenia na marsz samorządom i zaprzyjaźnionym instytucjom, które wspierają nasze działania – mówi Gabriela Kaczkowska. Swidnica24.pl dziękuje za kwiaty i zaproszenie, które kierujemy do wszystkich naszych czytelników.
/red./
Na zdjęciach Żółte Pole Nadziei. Fot. Mariusz Ordyniec

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-11-238x178.jpg)




![Strażacy uwalniali lisa ze… zderzaka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/lis-w-zderzaku-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-11-100x75.jpg)

![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)