Strona główna 0_Slider Wybory prezydenckie 2025. Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania, korespondencyjnie lub przez pełnomocnika?...

Wybory prezydenckie 2025. Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania, korespondencyjnie lub przez pełnomocnika? Gdzie oddamy głos?

0

18 maja odbędą się wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Co zrobić, jeśli w dniu wyborów planujemy wyjazd albo jeszcze nie wiemy, gdzie pójdziemy do urn? Można już składać wnioski o zmianę miejsca do głosowania i wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi oddanie głosu w dowolnie wybranej obwodowej komisji wyborczej. Podpowiadamy też, kto i jak może zagłosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika.

4 kwietnia minął termin zgłaszania kandydatur na urząd prezydenta RP. Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała następujących kandydatów: Artura Bartoszewicza, Magdalenę Biejat, Grzegorza Brauna, Szymona Hołownię, Marka Jakubiaka, Sławomira Mentzena, Karola Nawrockiego, Joannę Senyszyn, Rafała Trzaskowskiego, Marka Wocha, Adriana Zandberga. Ostateczna lista kandydatów ma zostać podana do publicznej wiadomości do 28 kwietnia.

Prawo udziału w głosowaniu w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ma obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu, a także nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.

Wyborca, który nie wie, gdzie jest zapisany do spisu wyborców, może sprawdzić swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców – w swoim urzędzie gminy, w aplikacji mObywatel albo na stronie gov.pl. Aby skorzystać z serwisu należy zalogować się korzystając z Profilu Zaufanego, e-dowodu, bankowości elektronicznej lub aplikacji mObywatel. W serwisie wyborca znajdzie informacje o swoich prawach wyborczych oraz miejscu, okręgu i obwodzie głosowania.

Zaświadczenie o prawie do głosowania

Wyborca, który zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów, może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w dowolnie wybranym urzędzie gminy w terminie od dnia 4 kwietnia do dnia 15 maja 2025 roku. Wniosek składa się na piśmie utrwalonym w postaci papierowej z własnoręcznym podpisem. Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę, w urzędzie gminy, w którym złożono wniosek.

Wyborca otrzyma dwa zaświadczenia: zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu pierwszego głosowania oraz zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów). W przypadku przeprowadzania ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów) wyborca zmieniający miejsce pobytu po dniu pierwszego głosowania, a przed ponownym głosowaniem, może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się po dniu pierwszego głosowania w dowolnie wybranym urzędzie gminy, w terminie do dnia 29 maja 2025 roku.

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie utracić zaświadczenia o prawie do głosowania. W przypadku jego utraty, niezależnie od przyczyny, nie będzie możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie głosowania właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.

Zmiana miejsca głosowania

Wyborca czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy), czasowo przebywający poza miejscem zamieszkania lub nieujęty w żadnym stałym obwodzie głosowania w Centralnym Rejestrze Wyborców może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli w okresie od dnia 4 kwietnia do dnia 15 maja 2025 roku złoży wniosek o zmianę miejsca głosowania.

We wniosku podaje się: nazwisko i imię (imiona), obywatelstwo, numer PESEL wnioskodawcy, adres przebywania w dniu wyborów. Wniosek może zostać złożony: na piśmie utrwalonym w postaci papierowej z własnoręcznym podpisem do urzędu gminy właściwego dla wybranego stałego obwodu głosowania na obszarze gminy, w której wyborca przebywać będzie w dniu wyborów; lub w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, przy użyciu usługi elektronicznej udostępnionej na stronie internetowej gov.pl.

Wyborcy, którzy złożyli wniosek o zmianę miejsca głosowania, będą ujęci w tym samym spisie wyborców również w przypadku przeprowadzania ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów). Wyborca może również po dniu pierwszego głosowania (po tzw. I turze wyborów) złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania, najpóźniej do dnia 29 maja 2025 roku.

Jak zagłosować korespondencyjnie?

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:

  • posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
  • podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych;
  • którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat.

Głosować korespondencyjnie można tylko w kraju. Termin zgłoszenia komisarzowi wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego upływa w dniu 5 maja 2025 roku. Termin zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego w ponownym głosowaniu (tzw. II tura) w przypadku niezgłoszenia zamiaru przed pierwszym głosowaniem upływa w dniu 22 maja 2025 roku. Zgłoszenia dokonuje się w godzinach pracy Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Wałbrzychu.

Głosować korespondencyjne nie mogą wyborcy umieszczeni w spisach wyborców w obwodach głosowania utworzonych w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych, aresztach śledczych i domach studenckich, a także wyborcy, którzy udzielili pełnomocnictwa do głosowania.

Jak zagłosować przez pełnomocnika?

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat. Głosować przez pełnomocnika można tylko w kraju. Pełnomocnikiem nie może być: osoba wchodząca w skład komisji obwodowej właściwej dla obwodu głosowania osoby udzielającej pełnomocnictwa do głosowania; mąż zaufania; obserwator społeczny; osoba kandydująca w wyborach.

Pełnomocnictwo można przyjąć: 1) tylko od jednej osoby lub 2) od dwóch osób, jeżeli co najmniej jedną z nich jest wstępny, zstępny, małżonek, brat, siostra lub osoba pozostająca w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli w stosunku do pełnomocnika.

W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) gminy, w której jest ujęty w stałym obwodzie głosowania w Centralnym Rejestrze Wyborców. Termin złożenia wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa upływa w dniu 9 maja 2025 roku. Termin złożenia wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa w ponownym głosowaniu (tzw. II tura) w przypadku niezłożenia wniosku przed pierwszym głosowaniem upływa w dniu 23 maja 2025 roku. Wniosek należy złożyć w godzinach pracy urzędu gminy. Do wniosku należy dołączyć:

  • pisemną zgodę osoby mającej być pełnomocnikiem na przyjęcie pełnomocnictwa — wzór zgody na przyjęcie 👇pełnomocnictwa udostępniamy poniżej,
  • kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności tylko w przypadku, gdy wyborca udzielający pełnomocnictwa w dniu głosowania nie będzie miał ukończonych 60 lat.

Pełnomocnictwa do głosowania nie może udzielić osoba, która zgłosiła zamiar głosownia korespondencyjnego.

Gdzie będą głosować świdniczanie?

W dniu wyborów głosować będzie można od godziny 7.00 do 21.00. Informacje na temat granic obwodów głosowania oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, mają zostać opublikowane do 18 kwietnia i wzorem poprzednich wyborów dostępne będą również w serwisie Państwowej Komisji Wyborczej.

Obwieszczenie w sprawie obwodowych komisji wyborczych opublikowały już władze Świdnicy. W dniu wyborów na obszarze miasta działać będą następujące lokale wyborcze:

Nr obwodu głosowania

Granice obwodu głosowania Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej

 

1.

ulice: gen. Józefa Bema, Deszczowa, Gwiaździsta, gen. Jakuba Jasińskiego, Klimatyczna, Księżycowa, gen. Mariana Langiewicza, Podmiejska, Pogodna, Potokowa, Ignacego Prądzyńskiego od nr 1 do nr 41 nieparzyste, od nr 2 do nr 4 parzyste, Promienna, gen. Władysława Sikorskiego od nr 27 do nr 67 nieparzyste, od nr 22 do nr 80 parzyste, Strzegomska, Tęczowa, Jerzego Leonarda Webera, kard. Stefana Wyszyńskiego, Zorzy Polarnej

Budynek dawnego Gimnazjum nr 1,
ul. Mieczysława Kozara Słobódzkiego 21
58-105 Świdnica

 

2.

 

ulice: gen. Władysława Andersa, Galla Anonima, Księcia Henryka Brodatego, Księcia Henryka Pobożnego, Kazimierza Odnowiciela, Juliana Ursyna Niemcewicza, Księżnej Jadwigi Śląskiej, Władysława Łokietka od nr 1 do nr 11 nieparzyste, od nr 2 do nr 8 parzyste, Tadeusza Ząbka

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy,
ul. Galla Anonima 1,
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

3.

aleja Colgate, ulice: Księdza Prałata Dionizego Barana, Księcia Bernarda, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Jana Długosza, Kazimierza Wielkiego, Waleriana Łukasińskiego od nr 42 do nr 46 parzyste, od nr 43 do nr 49 nieparzyste, Karola Miarki, Bogusza Stęczyńskiego, Władysława Hermana, Władysława Łokietka od nr 10 do nr 40 parzyste, od nr 13 do nr 37 nieparzyste, Jana Wysockiego, Romana Zmorskiego

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy,
ul. Galla Anonima 1,
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

4.

ulice: Akacjowa, Bocheńska, Częstochowska, Fabryczna, Inżynierska, Jagienki, Kliczkowska od nr 26 do nr 64A parzyste, od nr 35 do nr 55 nieparzyste, Komunalna, Krakowska, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Lwowska, Łączna, Mazowiecka, Metalowców, Nadbrzeżna, Ogrodowa, Podolska, Przemysłowa, Mikołaja Reja, Robotnicza, Rzeźnicza, Saperów od nr 24 do nr 30 parzyste, od nr 27 do nr 33 nieparzyste, Sienna, Stalowa, Szarych Szeregów, Wadowicka, Wierzbowa, Wileńska, Willowa, Wincentego Witosa, Stanisława Wokulskiego, Wołyńska, Wrocławska od nr 46 do nr 112 parzyste, od nr 35 do nr 97 nieparzyste, Zagłoby

Szkoła Podstawowa nr 105 im. Polskich Podróżników i Odkrywców w Świdnicy,
ul. Saperów 27a,
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

5.

ulice: Esperantystów, Gdyńska, Hetmańska, Husarska, Kanonierska, Kosynierów, Kręta, Licznikowa, Waleriana Łukasińskiego od nr 2 do nr 40 parzyste, od nr 1 do nr 33 nieparzyste, Pafalu, Parkowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Podchorążych, Saperów od nr 1 do nr 5A nieparzyste, od nr 4 do nr 16 parzyste, Ułańska, Wesoła

Szkoła Podstawowa nr 105 im. Polskich Podróżników i Odkrywców w Świdnicy
ul. Saperów 27a,
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

6.

place: Kombatantów, św. Małgorzaty, Pokoju, ulice: Księżnej Agnieszki, Bolesława Chrobrego, Folwarczna, Marii Konopnickiej, Kościelna, 1 Maja, Przechodnia, Saperów od nr 7 do nr 25A nieparzyste, od nr 18 do nr 22 parzyste, Szpitalna, Teatralna od nr 14 do nr 40 parzyste, od nr 19 do nr 25 nieparzyste

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy,
ul. Franciszkańska 18
58-100 Świdnica

 

7.

ulice: Basztowa, Boczna, Księcia Bolka Świdnickiego, Bracka, Jagiellońska, Komunardów, Muzealna, Wałowa, Stefana Żeromskiego

Przedszkole Miejskie nr 6
ul. Komunardów 2
58-100 Świdnica

 

8.

ulice: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Czarna Droga, Kolejowa, Letnia, Mała, Gustawa Morcinka, Ofiar Oświęcimskich od nr 1 do nr 35 nieparzyste, od nr 2 do nr 42 parzyste, Poznańska, gen. Władysława Sikorskiego od nr 1 do nr 23 nieparzyste, od nr 2 do nr 6 parzyste, Juliusza Słowackiego, Spacerowa, Szczęśliwa, Tenisowa, Lwa Tołstoja, Ludwika Zamenhofa od nr 1 do nr 47 nieparzyste

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy
ul. Ofiar Oświęcimskich 30
58-105 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

9.

ulice: Marii Kunic, Jana Riedla od nr 2 do nr 24 parzyste, Mieczysława Kozara Słobódzkiego, Ludwika Zamenhofa od nr 2 do nr 58 parzyste

Przedszkole Miejskie nr 14
ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 10
58-105 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

10.

ulice: Karola Marcinkowskiego, Jana Riedla od nr 1 do nr 11 nieparzyste, Ludwika Waryńskiego od nr 1 do nr 45 nieparzyste, Walerego Wróblewskiego od nr 1 do nr 25 nieparzyste, od nr 2 do nr 4 parzyste, Ludwika Zamenhofa od nr 62 do nr 64 parzyste

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko”
ul. Karola Marcinkowskiego 10
58-105 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

11.

ulice: Jarosława Dąbrowskiego od nr 1 do nr 67 nieparzyste, Ignacego Prądzyńskiego od nr 43 do nr 163 nieparzyste

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy
ul. Karola Marcinkowskiego 4-6
58-105 Świdnica
Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

12.

plac Józefa Piłsudskiego, ulice: Jarosława Dąbrowskiego od nr 10 do nr 16 parzyste, od nr 69 do nr 117 nieparzyste, Emilii Plater, Józefa Longina Sowińskiego, Ludwika Waryńskiego od nr 47 do nr 89 nieparzyste, Walerego Wróblewskiego od nr 6 do nr 8 parzyste, od nr 27 do nr 57 nieparzyste, Ludwika Zamenhofa od nr 72 do nr 74 parzyste

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy
ul. Karola Marcinkowskiego 4-6
58-105 Świdnica
Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

13.

ulice: Armii Krajowej, Ceglana, gen. Augusta Emila Fieldorfa, Inwalidów Wojennych, Jaskółcza, Oskara Kolberga, gen. Tadeusza Bora Komorowskiego, Krucza, Tadeusza Michejdy, Ofiar Oświęcimskich od nr 37 do nr 49 nieparzyste, od nr 44 do nr 46 parzyste, gen. Leopolda Okulickiego, Wincentego Pola, Adama Prażmowskiego, gen. Stefana Grota Roweckiego, Sarnia, Marii Skłodowskiej-Curie, Słowicza, Sowia, Stanisława Staszica, Sybiraków, gen. Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, Wilcza, Ludwika Zamenhofa od nr 49 do nr 55 nieparzyste,
Zwierzyniecka

Urząd Stanu Cywilnego
ul. Armii Krajowej 47
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

14.

ulice: św. Brata Alberta, Biberaska, Jana Boduena de Courtenay, Bartosza Głowackiego, Główna, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jesienna, Jana Kochanowskiego, Janusza Korczaka, Ignacego Krasickiego, Ludwika Krzywickiego, Leśna, Józefa Lompy, Miernicza, Modrzewiowa, Niecała, Piękna, Świerkowa, Świętojańska, Wrzosowa, Wschodnia, Zachodnia

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy
ul. Wałbrzyska 39
58-100 Świdnica

 

15.

aleja Goplany, ulice: Bobrzańska, Władysława Broniewskiego, Fryderyka Chopina, Bronisława Czecha, Tadeusza Kościuszki, Janusza Kusocińskiego, Legii Nadwiślańskiej, Heleny Marusarzówny, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Nad Tamą, Cypriana Kamila Norwida, Ignacego Paderewskiego, Piaskowa, Polna Droga, Feliksa Stamma, Karola Szymanowskiego, Ślężańska, Trzeboszańska, Wałbrzyska od nr 10 do nr 60 parzyste, od nr 11 do nr 63 nieparzyste, Żwirki i Wigury

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy
ul. Wałbrzyska 39
58-100 Świdnica

 

16.

aleja Niepodległości, place: 1000-lecia Państwa Polskiego, Michała Drzymały, Grunwaldzki, Ludowy, Wojska Polskiego, ulice: Bokserska, Dworcowa, Garbarska, Kwiatowa, Joachima Lelewela, Lipowa, Jana Matejki, Nauczycielska, Piekarska, Sportowa, Sprzymierzeńców od nr 1 do nr 5 nieparzyste, od nr 2 do nr 4 parzyste, Stawki, Śląska od nr 1 do nr 37 nieparzyste, Romualda Traugutta, Wałbrzyska od nr 1 do nr 9 nieparzyste, od nr 2 do nr 8 parzyste, Stanisława Wyspiańskiego, Zaułek Kupiecki

Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy
pl. Wojska Polskiego 3
58-100 Świdnica

 

17.

ulice: Bohaterów Getta, Budowlana, Franciszkańska, Grodzka, Kotlarska, Łukowa, Pańska, Kazimierza Pułaskiego od nr 1 do nr 7 nieparzyste, od nr 2 do nr 8 parzyste, Różana, Rynek, Siostrzana, Świętokrzyska, Wewnętrzna, Zamkowa

Świdnicki Ośrodek Kultury – Galeria Fotografii,
ul. Rynek 44,
58-100 Świdnica

18.

place: św. Jana Pawła II, Wolności, ulice: Daleka, Długa, Klasztorna, 8 Maja, Mennicka, Kazimierza Pułaskiego od nr 10 do nr 48 parzyste, od nr 11 do nr 71 nieparzyste, Spółdzielcza, Środkowa, Teatralna od nr 1 do nr 17 nieparzyste, od nr 2 do nr 12 parzyste, Trybunalska

Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
ul. Długa 33
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

19.

ulice: Mieszka I, Miłego Dnia, Okrężna od nr 1 do nr 3 nieparzyste, Równa, Warszawska, Westerplatte od nr 1 do nr 39A nieparzyste, od nr 2 do nr 26 parzyste, Wodna, Wrocławska od nr 2 do nr 44A parzyste, od nr 3 do nr 33 nieparzyste, Zygmuntowska

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
ul. Wodna 5-7
58-100 Świdnica

 

20.

ulice: Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika od nr 24 do nr 40 parzyste, od nr 7 do nr 31 nieparzyste, Rolnicza, Piotra Skargi

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
ul.  Jodłowa 21
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

21.

ulice: Dębowa, Francuska, Jodłowa od nr 1 do nr 13 nieparzyste, od nr 2 do nr 8 parzyste, Klonowa, Hugona Kołłątaja, Mikołaja Kopernika od nr 2 do nr 22 parzyste, od nr 42 do nr 52 parzyste od nr 3 do nr 5 nieparzyste, od nr 33 do nr 61 nieparzyste, Okrężna od nr 41 do nr 63 nieparzyste, od nr 46 do nr 74 parzyste

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy
ul. Jodłowa 21
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

 

22.

ulice: Jodłowa od nr 10 do nr 30A parzyste, od nr 15 do nr 37 nieparzyste, Kasztanowa, Kliczkowska od nr 1 do nr 33 nieparzyste, od nr 2 do nr 24 parzyste, Okrężna od nr 8 do nr 44A parzyste, od nr 5 do nr 39F nieparzyste, Składowa, Strzelińska, Towarowa, Wagonowa, Westerplatte od nr 30 do nr 108 parzyste, od nr 47 do nr 99 nieparzyste, Wiśniowa

Przedszkole Miejskie nr 3
w Świdnicy
ul. Okrężna 30
58-100 Świdnica

 

23.

aleja Brzozowa, ulice: Agrestowa, Bystrzycka, Chłopska, Chorwacka, Cicha, Czereśniowa, Czwartaków, Działkowa, Gajowa, Hodowlana, Izerska, Franciszka Jarzyny, Karkonoska, Kątna, Kraszowicka, Krótka, Lechicka, Łąkowa, Łużycka, Malinowa, Morelowa, Nasypowa, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Poprzeczna, Przedwiośnie, Przelotowa, Przyjaźni, Pusta, Rycerska, Rzemieślnicza, Sadowa, Serbska, Słoneczna, Słowiańska, Sowiogórska, Sprzymierzeńców od nr 6 do nr 16 parzyste, od nr 7 do nr 9 nieparzyste, Sudecka, Śląska od nr 39 do nr 51 nieparzyste, Torowa, Wąska, Wielecka, Wiosenna, Zacisze, Zakole, Zielona
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy – Klub Seniora
ul. Malinowa 2
58-100 Świdnica

Lokal  dostosowany  do potrzeb  wyborców niepełnosprawnych

24.

 SP ZOZ w Świdnicy Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec”
SP ZOZ w Świdnicy Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec”  
ul. Leśna 27-29
58-100 Świdnica

25.

Areszt Śledczy w Świdnicy
Areszt Śledczy w Świdnicy
ul. Trybunalska 16
58-100 Świdnica

 

 

 

 

 

/PKW, mn/

Poprzedni artykułMieszkańcy Pastuchowa posprzątali swoją wieś [FOTO]
Następny artykułMaszyny rolnicze – nowe vs. używane. Co bardziej się opłaca?