Podczas rozgrywanych w Sycowie Mistrzostw Dolnego Śląska z udziałem blisko 70 dzieci z roczników 2012 i młodsi rywalizowała 7-osobowa reprezentacja Klubu UKS Radunia Tąpadła, która była jedynym przedstawicielem powiatu świdnickiego.

– Rywalizacja na tym turnieju była dla nas jednym z punktów kulminacyjnych tego sezonu, do którego przygotowywaliśmy dzieci od blisko pół roku w konkretnych mikrocyklach treningowych. Przygotowania przebiegały harmonijnie do momentu, kiedy nasza zawodniczka Łucja Kołodziej w ubiegły poniedziałek na 6 dni przed zawodami złamała palec, a od środy rozpoczęła się walka z czasem, próba trzymania rakietki, specjalna orteza… Koniec końców udało się wystartować, ale musieliśmy ją mocno oszczędzać w grach indywidualnych, ponieważ skupiliśmy się przez to na grze podwójnej, gdzie o wejście do strefy medalowej los skrzyżował ich z naszą drugą parą Wiktoria Czernicka / Emilia Tomala. Górą tym razem okazała się Łucja Kołodziej grająca w parze z Anastazją Levin z MKS Wolavia Wołów, wywalczając brązowy medal – przekazuje trener UKS-u Radunia Tąpadła, Michał Drozd.
Ten sam krążek dołożył również Dawid Drozd w grze podwójnej z Alanem Fabisiewiczem z Klubu Spin Bożejowice. Dawid również w marcu tego roku stanął na podium Mistrzostw Dolnego Śląska LZS w turnieju indywidualnym, wywalczając awans na Mistrzostwa Polski.

– Bardzo cieszy mnie również postawa naszego zawodnika Tomasza Antoniuka, który przez cały sezon notował regularny przyrost formy od 28. miejsca na koniec ubiegłego sezonu po 9. lokatę w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski. Debel Wiktoria Czernicka / Emilia Tomala zakończył zmagania na wysokim 5. miejscu, Stanisław Ludkowski był siedemnasty., a Michał Cibor trzydziesty trzeci. Przez ostatnie dwa lata zdobyliśmy już łącznie 7 medali Mistrzostw Dolnego Śląska, a przed nami jeszcze ostatnia konkurencja żaków (rocznik 2014 i młodsi), gdzie do rywalizacji przystąpi bardzo mocna Emilka Tomala oraz 10-letnie Hania Paściak i Julia Szeląg – wylicza trener Drozd.
– Klub mocno wspiera Gmina Marcinowice, jednak w dalszym ciągu mimo wielkich sukcesów trudno jest nam pozyskać kolejnych sponsorów, żeby zrobić następny krok do przodu, dlatego zapraszamy do wsparcia lokalne firmy, dla jedynego klubu z terenu powiatu świdnickiego zajmującego się profesjonalnym szkoleniem dzieci i młodzieży w tenisie stołowym poprzez kontakt: 665 121 538 lub email: [email protected] – kończy trener Michał Drozd.
/MDvR, FOTO: UKS Radunia Tąpadła/
![Strzegomska Dwunastka po raz trzynasty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Strzegomska-Dwunastka-2026.06.13-10-238x178.jpg)
![Walka o awans: Pogoń Pieszyce – IgnerHome Polonia Świdnica [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/mecz-Polonia-Swidnica_-_Wlokniarz-Gluszyca-2026.05.09-31-238x178.jpg)
![Za nami finałowy rzut Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/CSC_0087-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



