Kolejna niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej została odnaleziona na terenie powiatu świdnickiego. Podczas prac ziemnych prowadzonych w Świebodzicach natrafiono na pocisk moździerzowy.

– W piątek w trakcie prowadzonym prac ziemnych w Świebodzicach został ujawniony niewybuch z czasów II wojny światowej. O tym niebezpiecznym znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny świdnickiej komendy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia pocisku moździerzowego pochodzącego z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przejął to niebezpieczne znalezisko – informuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
– Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem – przypomina Ząbek. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.
/KPP Świdnica, opr. mn/
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-238x178.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



