Pięć zastępów straży pożarnej oraz ratownicy medyczni interweniowali w poniedziałkowe popołudnie w budynku szkoły przy ulicy Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy.

– Około godziny 14.50 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że z nieznanych przyczyn kilka osób przebywających w obiekcie szkolnym źle się poczuło. Skierowaliśmy na miejsce trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Świdnicy oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy. Po dojeździe nie stwierdziliśmy niczego naszego miernikami, ale znajdujące się w budynku osoby rzeczywiście zgłaszały złe samopoczucie – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
Na miejsce wezwano specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego z Wrocławia. – Mierniki ponownie nie stwierdziły obecności żadnych substancji. Dwie osoby zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez zespół pogotowia ratunkowego – dodaje Grzelak.
/mn/
zdjęcia nadesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-238x178.jpeg)
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



