Na początek września 2025 roku planowane jest zakończenie prac związanych z termomodernizacją budynku szkoły podstawowej oraz przedszkola gminnego w Pszennie.

– Wykonawcą robót budowlanych obu inwestycji jest firma Sylwia Szerłomska-Zdziebło BUDOM z Wrocławia. Wartość robót zgodnie z podpisanymi umowami wyniesie ponad 3,3 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 80% wartości zadania, w tym 70% ze środków Unii Europejskiej oraz 10 % z budżetu państwa – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.
– Zakres robót obejmuje między innymi wymianę c.o. w budynku szkoły, remont kotłowni, wymianę źródła ogrzewania w budynku szkoły i przedszkola na pompę ciepła, montaż paneli fotowoltaicznych, docieplenie stropodachów, docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie nowej elewacji budynku szkolnego i przedszkola, remont istniejących schodów prowadzących do przedszkola. Obecnie trwają prace związane z dociepleniem ścian zewnętrznych i dachu budynku szkoły i przedszkola – opisuje Waligóra.
/UG Świdnica, opr. mn/

![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


