2 lutego około godz. 8.00 za skrzyżowaniem ul. Stęczyńskiego i Szarych Szeregów w Świdnicy przewróciła się ciężarówka przewożąca buraki cukrowe.

Służby zostały zaalarmowane o godz. 7.54. – Ciężarówka przewożąca buraki skręcała w lewo na skrzyżowaniu i wówczas doszło do przewrócenia się pojazdu. Kierowca opuścił kabinę o własnych siłach – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak. Na miejscu pracują 2 zastępy straży pożarnej i policja. Wezwany został również zespół ratownictwa medycznego.
Jak informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, policja ustala przyczynę zdarzenia. Kierujący pojazdem 31-latek był po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,44 promila.
Jeden pas ruchu jest zablokowany i utrudnienia mogą potrwać w tym miejscu kilka godzin do czasu usunięcia pojazdu.
Za zdjęcia dziękujemy czytelnicze






![Pożar w lokalu usługowym na Grodzkiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Grodzka-pozar-2026.04.02-1-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)