Zaczynali od 50 tysięcy, a w tym roku osiągnęli ponad 160 tysięcy złotych. Świdnicki BEL-POL wspólnie z pracownikami i franczyzobiorcami wylicytował po raz piąty złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na licytację co roku trafia 100 unikalnych złotych serduszek WOŚP, które powstają m.in. z biżuterii przekazanej podczas finałów przez darczyńców. Najwyżej w tym roku licytowała Fundacja Roberta Dobrzyckiego, która za serduszko nr 1 zapłaci 1 300 000 zł. Do Świdnicy trafi serduszko nr 7, które ekipa BEL-POL zapłaci 166 667 zł. To najwyższa zaoferowana przez świdniczan i partnerów kwota w dotychczasowych licytacjach.
Mająca ponad 30-letnią historię firma, specjalizująca się w sprzedaży paneli podłogowych, ściennych oraz drzwi, od 5 lat uczestniczy w licytacjach złotych serduszek WOŚP. W 2021 na rzecz orkiestry BEL-POL przekazał 50 111 zł, rok później 41 250 zł, a w 2023 – 80 555 zł. W 2024 roku firma za serduszko zapłaciła 112 356 zł.
33 Finał WOŚP jest dedykowany dziecięcej hematologii i onkologii. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt medyczny oraz będą kontynuowane programy w zakresie ochrony zdrowia Fundacji WOŚP.
/red./

![Osiedle Młodych lat 80.XX wieku. Zdjęcia sprzed 40 lat podbijają internet i serca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Osiedle-Mlodych-Swidnica-lata-80.XX-wieku-fot.-Tomasz-Pietrzyk.Daniel-Kaleta-9-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



